Dördüncü Bakı Beynəlxalq Memarlıq Müsabiqəsinin Qalib-Layihələri

A – «Turizm obyektlərinin memarlığı sahəsində həyata keçirilmiş ən yaxşı layihə» nominasiyası üzrə:

 

Birinci mükafat – Katherine Mareé Otten(CAR) «Wits Rural Facility, Bushbuck Ridge, South Afrika» layihəsinə görə

 

A137137 1   A137137 2

 

İkinci mükafatHamdy EL-Setouhy (Misir) «POTTERY WORKSHOPS» layihəsinə görə

 

A231996 1   A231996 2

 

 

Üçüncü mükafatZhuang Weimin (Çin) «Yan'an Baota Mountain Tourist Center» layihəsinə görə

 

A716000 1   A716000 2

 

 

Üçüncü mükafatKiknadze Grigol (Architects.ge 2 Ltd.) (Gürcüstan) «Svaneti Museum of history and ethnography in Mestia (Svaneti)» layihəsinə görə

 

200005 1   200005 2

 

 

Bu nominasiya üzrə 1 (bir) həvəsləndirici diploma YAMASHITA Yasuhiro (Yaponiya) «Network of Converted Traditional Houses and Luxury Resorts in Amami Islands» layihəsinə görə layiq görülür.

 

A643955 1   A643955 2

 

 

B – «Tarixi binalar və obyektlərin bərpası və yenidənqurulması sahəsində həyata keçirilmiş ən yaxşı layihə» nominasiyası üzrə:

 

Birinci mükafat – Təranə Bəkirovanın rəhbərliyi altında memarlar qrupu (Azərbaycan) «Marionet teatrı» layihəsinə görə

 

B301173 1   B301173 2

 

 

İkinci mükafat – Urko Sanchez (Keniya) «Swahili Dreams» layihəsinə görə

 

B112014 1   B112014 2

 

 

Üçüncü mükafat – Mohsen Noruzvand (İran) «An Urban Edge As An Urban Gallery» layihəsinə görə

 

B136207

 

Bu nominasiya üzrə 1 (bir) həvəsləndirici diploma DRAHOVSKÝ Martin (Slovakiya) «Rehabilitation of Craftsmen Row and Reconstruction of Executioner Bastion Area» layihəsinə görə

 

B511104 1   B511104 2

 

və 1 (bir) həvəsləndirici diploma Tiago do Vale (Portuqaliya) «THE DOVECOTE GRANARY» layihəsinə görə layiq görülür.

 

B825382 1   B825382 2

 

      

C – «Tarixi interyerin bərpası sahəsində həyata keçirilmiş ən yaxşı layihə» nominasiyası üzrə:

 

Birinci mükafat – Tiago do Vale(Portuqaliya) «THE THREE CUSPS CHALET» layihəsinə görə

 

C197819 1   C197819 2

 

 

D – «Landşaft memarlığı sahəsində obyektin həyata keçirilmiş ən yaxşı bərpası»   nominasiyası üzrə:

 

Birinci mükafat – Soong Meow Sin Mel(Malayziya) «RANCHEN NUNNERY, TSUM VALLEY HIMALAYAN/REGION NEPAL» layihəsinə görə

 

D630817 1   D630817 2

 

 

İkinci mükafat – Carlos Quevedo Rojas (İspaniya) «İconic Recovery in Pajarete» layihəsinə görə

 

D456789 1   D456789 2

 

 

Üçüncü mükafatFernando Abelleyro&Mauro Romero Architects (Argentina) «Father Collins Park» layihəsinə görə.

 

D515068 1   D515068 2

 

 

E – «Binaların bərpası və yenidənqurulması sahəsində həyata keçirilməmiş ən yaxşı layihə» nominasiyası üzrə:

 

Birinci mükafatTavares Joao (Portuqaliya) «COMMON RUINS – MOTHE CHANDENIERS» layihəsinə görə

 

889091 1   889091 2

 

 

İkinci mükafatIslam El Mashtooly (BƏƏ) «Baghdad Design Center» layihəsinə görə

 

E002019 1   E002019 2

 

 

İkinci mükafat – Rasim Babakişiyev və Fəxrəddin Miralayev (Azərbaycan) «Bərpadan yeni həyata» - Qala divarlarının 12-ci bürcünün qədim silah muzeyi üçün restavrasiyası və regenerasiyası layihəsinə görə

 

E393939 1   393939 2

 

Üçüncü mükafat – Tsampikos Petras (Yunanıstan) «Slide in Time Restoration of Atalantis Mines in Greece» layihəsinə görə

 

E191919 1   E191919 2

 

Bu nominasiya üzrə 1 (bir) həvəsləndirici diploma Joanlin Au (Honq Konq) «Surya Silkroad Hotel» layihəsinə görə

 

E333888 1   E333888 2

 

və 1 (bir) həvəsləndirici diploma Marco Berenthz (On Behalf of Norron) (Danimarka) «The Market Town Hotel» layihəsinə görə layiq görülür.

 

E968432 1   E968432 2

 

F – «Turizm məqsədləri üçün tarixi irsin istifadəsi sahəsində ən yaxşı nəşr» nominasiyası üzrə:

 

Birinci mükafat – Tofiq Şəkixanov (Azərbaycan) «Memarlıq abidələrin öyrənilməsi, qorunması və bərpasının əsas prinsipləri» kitabına görə

 

F252525

 

İkinci mükafat – Cəfər Qiyası (Azərbaycan) «Bakı Qız Qalası – tikinti kitabəsində əks olunan tarix və təyinat» məqaləsinə görə

 

F194224

 

Üçüncü mükafat – Abu Sayeed M. Ahmed(Banqladeş) «Mosque Architecture in Bangladesh» kitabına görə

 

F456123

Bakı şəhəri, Murtuza Muxtarov küçəsi, ev 24.

(+99412) 594-6932, 594-6840 (tel/faks)