Üçüncü Bakı Beynəlxalq Memarlıq Müsabiqəsinin Qalib-Layihələri

Kateqoriya A - «İctimai binaların memarlığı sahəsində həyata keçirilmiş ən yaxşı layihə» nominasiyası:

Birinci yer Elizabeth Abalo Diaz, Gonzalo Alonso Nunez (İspaniya) «Romano Civic Centre» layihəsinə görə

A I

 

İkinci yer Doan Thanh Ha (Vyetnam) «Friendly space in suffocating urban areas» layihəsinə görə

  

A II 1   A II 2


        Üçüncü yer  Pier Paolo 
Tamburelli "Baukuh Architects" (İtaliya) «House of Memory» layihəsinə görə

 

A III 1   A III 2

 

Kateqoriya B - «Yaşayış binalarının memarlığı sahəsində  həyata keçirilmiş ən yaxşı layihə» nominasiyası:

Birinci yer Camilo Da Cunha Bastos Rodrigues Rebelo, Susana Alexandra (Portuqaliya) «KTIMA House» layihəsinə görə     

       

B I 1   B I 2

      

İkinci yer Natalina Vieira Da Costa, Frederic Herard (Fransa) «Maison+Agence» layihəsinə görə

 

B II 1   B II 2

 

Üçüncü yer Silva Raulino Ricardo Oliveira (Portuqaliya) «Vila do Conde House» layihəsinə görə

 

B III 1   B III 2

 

Kateqoriya C - «Həyata keçirilmiş ən yaxşı interyer» nominasiyası:

Birinci yer Nərgiz Ağayeva (Azərbaycan) «Hüquq ədəbiyyatı dükanı»nın dizayn interyeri. Bakının mərkəzində ingilis zərifliyinin ruhu» layihəsinə görə

 

C I 1   C I 2

 

İkinci yer Tsubasa Iwahashi (Yaponiya) «Feeling of distance» layihəsinə görə

 

C II 1   C II 2

 

Üçüncü yer Paolo  Cucchi (İtaliya) «Ponderosa Interior» layihəsinə görə

 

C III

 

Kateqoriya D - “Həyata keçirilməmiş ən yaxşı layihə” nominasiyası:

Birinci yer Rizvan Bayramov, Maqsud Məmmədov, Cahid Əlizadə, Şeyda   Novruzzadə (Azərbaycan) «Təzə Pir məscidi kompleksi ətrafında yerləşən tikililərin memarlıq əhəmiyyəti baxımından araşdırması üzrə layihə» layihəsinə görə

 

D I

 

İkinci yer Paulo Dias, Joao Varela, Ana Isabel Santos, Joao Tavares (Portuqaliya) «Blue Clay Country Spa» layihəsinə görə

 

D II 1   D II 2

 

Üçüncü yer Nəriman İmaməliyev «Bakı şəh., Abşeron y-sı, Nardaran kəndində villa» (Azərbaycan) layihəsinə görə

 

D III

 

Kateqoriya E - «Landşaft memarlığı sahəsində həyata keçirilmiş ən yaxşı layihə» nominasiyası:

Birinci yer Eleni Moschovakou, Christos Papas, Fani Konstantaki, Mara Spentza (Yunanıstan) «Nikis Square, Kozani» layihəsinə görə

 

E I 1   E I 2

 

İkinci yer Elizabeth Abalo Diaz, Gonzalo Alonso Nunez (İspaniya) «Caramonina Allotments»  layihəsinə görə

 

E II

 

Üçüncü yer Yevgeniy Kiryaşov (Azərbaycan) «Bakıda Landşaft layihəsi və villalar kompleksi» layihəsinə görə

 

E III 1   E III 1

 

 

Kateqoriya F - “Binaların bərpası və yenidən qurulması sahəsində həyata keçirilmiş ən yaxşı layihə” nominasiyası:

Birinci yer Iustin Popescu, Vlad Barladeanu, Octavia Popeea "OOPY Architectura" (Rumıniya) - «The animal farm – access pavilion» layihəsinə görə

 

F I 1   F I 2

 

İkinci yer Camaləddin  Qədirov (Azərbaycan) «The historical and architectural reserve “Icheri Sheher” in Baku city Azerbaijan» layihəsinə görə

 

F II

 

Üçüncü yer An Viet Dung (Vyetnam) «Koi Cafe» layihəsinə görə

 

F III 1   F III 2

 

Kateqoriya G - “Memarlıq sahəsində ən yaxşı nəşr” nominasiyası:

Birinci yer Gülçöhrə Məmmədova, Zahidə Məmmədova, Səbinə Hacıyeva, Rayihə Əmənzadə, Ramiz Əbdülrəhimov, Nizami Nağıyev, Nərgiz Abdullayeva, Fikrət Hüseynov (Azərbaycan) «Azərbaycan memarlıq tarixi» 5 cildliyinə görə

 

G I 1   G I 2   G I 3

 

G I 4   G I 5

 

İkinci yer Azim A. Aziz (Malaziya) «Masjid – Selected Mosques From The Islamic World» kitabına görə

 

G II

 

Üçüncü yer Gülçöhrə Məmmədova, Səbinə Hacıyeva (Azərbaycan) «Azərbaycanın şimal-qərb regionunun memarlıq abidələri»  kitabına görə

 

G III

 

Kateqoriya H - «Memarlıq sahəsində ən yaxşı jurnalist işi və tənqid» (internetdə yaxud dərc olunmuş) nominasiyası:

 

Birinci yer Fəxrəddin Miralay (Azərbaycan) «Azərbaycanın bilinmiyən memarlığı» məqaləsinə görə

İkinci yer Elturan Avalov (Azərbaycan) «Şuşanın məhəllələri» məqaləsinə görə 

Üçüncü yer Ramiz Əbdülrəhimov (Azərbaycan) «Davamlı memarlığın inkişaf prinsipləri» məqaləsinə görə.

Bakı şəhəri, Murtuza Muxtarov küçəsi, ev 24.

(+99412) 594-6840

UAA - Facebook / UAA - Instagram